پاورپوینت علفهاي هرز

پاورپوینت,علفهاي,هرز,پاورپوینت علفهاي هرز,پکیج پاورپوینت علفهاي هرز ,پکیجپاورپوینت علفهاي هرز ,پکیج پاورپوینت علفهاي هرز,پاورپوینت علفهاي هرز|31024591|oup
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت علفهاي هرز را دنبال می کنید .


دانلود پاورپوینت با موضوع دارای 69 اسلاید و با فرمت .PPT و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

تعداد اسلاید : 69 اسلاید


فرمت فایل: پاورپوینت .PPT و قابل ویرایش


آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس


قسمتی از متن نمونه:مقدمه
تعريف علف هرز
طبقه بندي
فهرست اسامي تيره ها
ويژگي علفهاي هرز
خسارت علفهاي هرز
سودمندي علفهاي هرز
علفهاي هرز با اهميت ايران
مقدمه:
يكي از مشكلاتي كه كشاورزان كشور ما از آن رنج مي برند بحث علفهاي هرز است بطوريكه برابر تازه ترين آمار منتشر بيش از 20٪ محصولات كشاورزي توسط علفهاي هرز از بين مي روند به قسمي كه خسارت ناشي اين گياهان نسبت به زيان ناشي از آفات و بيماريها در كشاورزي بسيار زيادتر است و اين در حالي است كه توليد مواد غذايي در ايران با نياز جامعه به دليل محدوديت هاي كشت و زرع و نيز جمعيت روبه رشد هماهنگ نيست و ما محتاج واردات آن مي باشيم. بنابراين توجه به علم علفهاي هرز كه در چند دهه گذشته پيشرفتهاي چشمگيري در دنيا داشته و هر روز شاهد كشف پديده جديدي در اين رابطه هستيم ضروري است .
تعريف علفهاي هرز
علف هرز گياهي است كه به طور ناخواسته در مزارع وباغها مي رويد. براي زراعت اصلي ميهماني نا خواسته است كه كميت وكيفيت ودر نتيجه ارزش اقتصادي محصول زراعي رابه شدت پايين مي اورد وضمن ايجاد اختلال در عمليات زراعي، هزينه هاي توليد را بالا مي برد. اصطلاح علف هرز در مقابل ان دسته از گياهاني به كار ميرود كه
كشاورز انها را كشت مي كند. بين علفهاي هرز، گياهان بسياري هستند كه مصرف خوراكي يا دارويي دارند، ولي چون نا خواسته روييده اند،دست پرورده انسان نيستند، ورقيبي براي محصولات كشت شده به حساب مي ايند ضرر انها براي محصول به مراتب بيش از منفعتشان است.
فهرست اسامي تيره هاي علفهاي هرز:
تيره شاه تره؛ Fumariaceae تيره شمعداني؛ Geraniaceae
تيره غلات؛ Gramineae تيره گل راعي؛ Guttiferae
تيره نعناع؛ Labiatae تيره بقولات؛ Legominosae
....